Vítejte na stránkách Raketomodelářského klubu Letovice

Úspěšný sportovec u starosty

Starosta města Mgr. Petr Novotný přijal dne 7. listopadu 2022 člena Raketomodelářského klubu Letostroj Letovice pana Milana Kučky, aby mu společně s místostarostou města Mgr. Radkem Procházkou poděkoval za reprezentaci města Letovice a dosažené vynikající výsledky na závodech Mistrovství Evropy, Světového poháru a Mistrovství České republiky v raketovém modelářství v roce 2022. Milan Kučka byl na Mistrovství Evropy 2022 v Srbsku členem reprezentačního družstva, které v královské disciplíně S7, létající makety skutečných raket, získalo stříbro. Ve Světovém poháru získal dvě bronzové medaile. V soutěži seriálu Mistrovství České republiky zvítězil v kategorii S6 streamer, v kategorii S8 raketoplán a v kategorii S7 makety byl druhý. Při závěrečném a slavnostním hodnocení modelářského roku 2022 byl Milan Kučka vyhlášen nejlepším raketovým modelářem v České republice za skvělé výsledky ve všech hodnocených kategoriích v rámci celého roku 2022. V následné diskusi zástupci Raketomodelářského klubu Letostroj Letovice seznámili představitele města se současnou problematikou raketového modelářství a poděkovali za podporu Města Letovice.

Milan Kučka přijímá gratulaci od starosty města Mgr. Petra Novotného a místostarosty Mgr. Radka Procházky.

Text a foto Bohuslav Kuda

Oznámení

Přátelé! S lítostí vám musím oznámit, že Karel Urban, který se zúčastnil posledního dlouhého streameru v Letovicích a byl také na setkání v Krupce, zemřel ve věku 75 let! Budeme už jen vzpomínat! Jirka Kašpar

Karel Urban

O prkénko balzy 2022

Datum 15. 10. 2022
Místo Letiště Letovice (Mapa)
Propozice
Stáhnout: ODT PDF

Poslední hádanka letošní sezony je vyřešená! Prkénko balzy získal Milan Kučka a Mistrem kroužku raketových modelářů při SVČ Letokruh za školní rok 2021-2022 se stal Martin Fadrný. Vítězům gratulujeme!

Jirka Kašpar

Gratulace

Na oslavě závěru roku, 50. výročí založení RMK Krupka a 60. výročí raketových modelářů v ČR (Krupka 8. 10. 2022) byla raketomodelářská show za účasti ČT a byli vyhodnoceny soutěže seriálu MČR za rok 2022 a také poděkování reprezentaci ČR na Mistrovství Evropy v Srbsku!. Mistrem ČR se stal Petr Pazour v kategorii S3A padák. Mistrem ČR v kategorii S6A streamer se stal Milan Kučka, v kategorii S7 skončil druhý. Milan Kučka byl také vyhlášen jako nejlepší raketový modelář ČR za rok 2022! Oběma gratulujeme k velmi pěkným výsledkům! Na zasedání Komise raketových modelářů SMČR byl Milan Sopoušek doporučen jako mezinárodní rozhodčí raketového modelářství! Přeji hezké dny!

Jirka Kašpar

Petr Pazour Milan Kucka

Gratulace Milanu Kučkovi

Přátelé! Na Světovém poháru (a Mistrovství ČR) raketových modelářů, který se konal tento víkend 24.-25.9. v Českém Těšíně a zúčastnila se pětičlenná výprava (dva rozhodčí a tři závodníci) získal náš člen Milan Kučka celkem 5 medailí. Ve Světovém poháru byl 3 v S6A (streamer) a 3 v S7 (maketa). Na Mistrovství ČR zvítězil v S6A na 2. místě S4A a 2. místo v kategorii S7. Celkem se zúčastnilo 45 závodníků ze 6 států. Za pěkný výkon děkujeme a gratulace za všechny!

Jirka Kašpar

Blahopřání

Přátelé! Dnes oslavuje svoji první šedesátku Luboš Martínek! Děkujeme za spolupráci a do dalších let přejeme hodně zdraví a úspěchů! Za všechny členy RMK Letovice a příznivce - Jirka Kašpar

Luboš Martínek

Dlouhý streamer 2022

Datum 10. 9. 2022
Místo Letiště Letovice (Mapa)
Fotogalerie akce
Propozice
Stáhnout: PDF ODT
Pravidla S6
Stáhnout: PDF ODT
Pravidla S7
Stáhnout: PDF DOC
Výsledková listina
Stáhnout: PDF ODT

Blahopřání

Přátelé! Dnes se dožívá úctyhodného věku 92 let pan ing. Bohumil Pazour, člen RMK Letovice! Jménem vás všech mu přeji vše nejlepší, zdraví a pohodu do dalších let! Děkujeme za vše co pro modelářství a náš klub vykonal!

Jiří Kašpar

Ing. Bohumil Pazour

Mistrovství České republiky červenec 2022, Letovice

Datum 5. 7. 2022
Místo Letiště Letovice (Mapa)
Propozice
Stáhnout: PDF ODT
Výsledková listina
Stáhnout: PDF

Úspěch na MČR velkých raket

Datum 7. 5. 2022
Místo Letiště Svojek
Výsledková listina
Stáhnout: PDF

Gratulejeme Luboši Martínkovi k jeho suverénnímu vítězství na Seriálu mistrovství České republiky velkých raket.

Luboš Martínek